Reporty

GARAGE CUP 2009
Pohled Parády
....Do druhého zápasu vtrhla Paráda proti Celníkům, kteří obvykle obsazují poslední příčku. Letos však Celníci našli v brance opravdovou oporu a tak jsme si ze začátku několikrát vylámali zuby na čarodějovi jenž se po celý den posilňoval zeleným elixírem. Když bránící Celník nepochopitelně zahrál volejbalově ve vlastním vápně, naskytla se Parádě velká šance ke skórování z penaltového puntíku. Balon si do vymletého a podmáčeného terénu postavil Losy a pak již jen nevěřícně pozoroval, jak mág mezi tyčemi vyškrábl míč ze šibenice : )....
Celý report zde

ŠAKALÍ HRY 2008
(pohled kubotův)

         Blížil se čas, kdy v Xaverově propuknou další šakalí hry, tentokráte třiadvacáté v pořadí. Dlouho v kostech jsem cítil, že kroky mé opět spočinou na této bájné půdě opředené mnoha bájemi a legendami.
         Nastal pátek a zanechav veškeré otěže v Praze jsem vyrazil společně s Věchýtkem do Xaverova autobusem večerním. Již dopředu naši udatní parádní rekové hlásili, že v garáži se o půlnoci zavírá. Když jsme dorazili na sázavské autobusové nádraží, čekala na nás rychlá spojka, která nás odvezla do místa dění.
         V garáži jsme strávili necelé dvě hodiny do doby zavírající, vycházeli jsme s krokem lehčím, jazykem volnějším, hrdlem svlahlém a někteří prosvěcujíc noční oblohu červenými lucernami ze svých očí.
         To, že se zavřela garáž po půlnoci mělo zřejmě zamezit, aby lid šakalí toliko neholdoval alkoholu před samotnou slavností. Opak byl pravdou. Ze všech koutů se objevovaly lahve, lahvičky a panáčci všeho druhu. Já hnán odpovědností postavit základní tábor na kapličce, odtrhnul jsem se od hlavní skupiny. Na úpatí jsem potkal pocestné, kteří mě obdařili moudrým slovem, šarmem a pohostili více než královsky. Po této krásné zastávce jsem došel na vrchol. Zde rozprostřen kraj jest a líbezný pohled, jenž se naskytne v kteroukoliv dobu, přináší do mé duše klid a pokoru. Slyšel jsem veselí, které se linulo z paloučku. Leč ochromen klidem a krásou zdejšího kraje jsem zde již zůstal.
         Ráno jsem se probudil s lehčí duší, ale z těžší hlavou než obvykle. S písní na rtech ujal jsem se toho co včera zdálo se být bezpředmětné ( no a ono v podstatě bylo po celý víkend). Po postavení základního tábora jsem se vydal do obydlí hněvkovských. Zde již po léta je můj opravdový základní tábor v Xaverově. V libém snu , který jsem prožíval po nasycení těla, kytaru vzíc do dlaní jsem se uváděl do klidných sfér v prosluněném dopoledni. Trvalo to déle, neb večer předešlý popil jsem více než zvyknuv jsem.
         Leč poslední přípravy musely se udělati. Šakalí to xaverovský lid seběhnuv se vší silou, která byla po bujarém pátečním večírku oslabena, provedl nezbytnou přípravu oslav šakalích. S kytarou jsem si pohrával, když zvěděl jsem, že zdroj našel sílu svou a rozdávajíc jí okolí, přesunul jsem se s dalšími parády blíže. Zde pojalo nás osvěžení tak nečekané že píti museli jsme z toho libého zlatavého zdroje.
         Probíhající dětské hry, které jsem z velké části promeškal, aspoň Štěpána Novotnů jsem viděl, jak zápolí s nákupem. Příprava do života musí být. Všichni zúčastnění při předávání cen měli ohlas veliký. Co důležité jest je zúčastnit se a když vyhraješ, je ti tepleji u srdce než obvykle.
         Začali nám to dospělácké hry. Utkal jsem se to v lítém boji rodinného života, někdy jak opičák připadám si a cestu svou jsem zakončil po neklidné hladině. Byla to paráda, v náladě své se objevili povinnosti, nebyl jsem potěšen, přišli v tento čas šakalí, ale přešel jsem je radostí z šakalích her.
         Nastal čas velkého běhu. Vzít bubínek a obuv úkol můj byl. Příprava dokončena a ostatní ve hvězdách ještě bylo. Start přicházel a nastal. Mnoho šakalů a šakalek rozeběhlo se z té bájné kóty, splníce svůj cíl. V Dráňovicích nastalo nemilé zjištění. Pivo nechutilo jako dříve, jako by říznuté s vodou bylo. Dal jsem tři piva a čtvrté na cestu zpáteční. Naše inspirace z poetické cesty byla tak převeliká, že při večerním vystoupení jsme ji nedokázali předvésti okolí. Hrajíce šakalí operu jsme spíše tíhly k tragedii. Starý šakal po zjištění situace, chtěl naše vystoupení ukončiti dříve, ale vše má svůj začátek a konec. Před obřadním ohněm a totemem šakala bylo ověnčeno mnoho šakalek a šakalů za své výkony poetické, sportovní potleskem a smíchem vtipné myšlenky. Po slavnostním vyhlášení začalo bujaré veselí dle libosti a nad námi se rozezněly libé písně do praskotu ohně pod jiskrnou nocí.
         Naše celodenní inspirace vojtu uspala a já přidav se nejdříve s meditací v poloze ležící, vnímaje zábavu šakalů nad našim činěním, mě zavedla až do hlubšího snění. Když jsem se probral, nevnímaje času kolik uběhlo nastala sžíravá chuť osvěžit hrdlo své a nasytit žaludek. Byl jsem štasten, že zdroj stále nevysychal a dokonce i masa bylo. Praštěn již únavou jsem spíše jak duch připadal si. Pozorujíc šakalí lid v ještě větší bujarosti a veselosti, pějíc ódy na život, mou radost rozechvěl na nejvyšší vibraci. Po nějaké chvíli, protože čas už se odvíjel v relativní sféře, jsem se odebral na kapličku, kde jsem až do probuzení pokračoval ve svém snění.
         Nedělní ráno jsem se cítil daleko více v síle než předešlý den. Celý víkend mě v hlavě kvétala myšlenka, že bych se měl podívati po xaverovském lesním okolí, jaké houbařské skvosty ukrývá. A tak myšlenku, po kávovém probdění u hněvkovských, ujal jsem v čin. Vybaven košíkem a nožem ostřejším více než můj zrak nadálku jsem vyrazil do neznámých končin. Proplétaje se houštím, vysokým lesem a mezi spadlými stromy, které nebyly způsobeny bojem lesních dělníků s přírodou, ale nedávnou větrnou smrští, jenž se prohnala po celé vlasti naší, našel jsem mnoho houbových parád. Přišel jsem na průhon. Rozvěšená nohejbalová síť, slunce oslňujíc blankytné nebe, parádové poléhavajíce či sedíce ve stinu stromu popíjeli zlatavý mok. Byla to vynikající dačická dvanáctka, která vyplnila moje vyprahlé hrdlo do neskutečných parád. Cítil jsem, že nohy mé jsou dosti ztuhlé po včerejším velkém běhu a jejich třeba protáhnouti. Oslovíc přísedící parády, započali jsme nohejbalových klání, kterých jsme hráli nespočítaně až do odjezdu z tohoto inspirujícího kraje.
Letos se to zase povidlo do parád :-)
         kubota


GARAGE CUP 2008
Wydlákův pohled
První letošní „sportovní“ akce (s názvem Garage cup) je za námi. Počasí pro fotbal bylo jako stvořené, takže všech 6 zúčastněných mužstev nemrzlo ani nemoklo. Hlavní cena byla velmi lákavá – malý sud plzeňského piva, tudíž se všichni snažili, běhali jako laně do naprostého vyčerpání, však taky hrát 2 x 15 minut 5 zápasu není žádná drobotina. Mnoho zápasů bylo velmi napínavých a rozhodovaly maličkosti. Pořadí se v průběhu docela zamotávalo a nakonec to dopadlo následovně: 1. místo: FC Vyprahlo, 2. místo: Bělokozly, 3. místo: Choratice, 4 místo: Rafani, 5 místo: Paráda a 6. místo Celníci. Čeřenice se nedostavily, jejich škoda. Všem zúčastněným díky a pořadatelům velké díky.

...

Máte-li nějaké dotazy ohledně funkčnosti webu, pište na: hvite(at)seznam.cz. Stránky vytvořil Vít Hněvkovský podle předlohy Martina Faráře 2008